<< СПИСОК СТАТТЕЙ

Зміна клімату – найголовніша загроза існуванню людства!

Сьогодні із кліматичними змінами склалася парадоксальна ситуація, багато людей ніби розуміють, що це погано, але навіть провідні кліматологи в силу своєї вузької спеціалізації не розуміють, що це найбільша загроза існуванню нашої цивілізації на найближчі десятиріччя. Кліматологи попереджають про посилення в найближчі роки руйнівної сили ураганів та інших видів катаклізмів, а також матеріальних втрат в результаті руйнуваннь вже на багато трильйонів, а не мільярдів доларів.

Головна небезпека нашому існуванню полягає у виснаженні, через нерозумну господарську діяльність, природних можливостей відновлення атмосфери та інших складових навколишнього середовища. В результаті цього, зараз на планеті швидко формуються умови, що непридатні для нашого існування. Не дарма ще 5 тисяч років тому, біля входу над пірамідою Хеопса висічено попередження: «Людство загине від ігнорування законів природи і суспільних цінностей». У гонитві за максимальним задоволенням корпоративних інтересів (максимум прибутку при мінімумі витрат), ми навіть не згадуємо, що основний терморегулятор на планеті це – рослини, не будь їх температура земної поверхні піднялася б на 35-40 градусів, а ми вирубили половину лісів і продовжуємо далі їх знищувати. Більш того, раніше рослини на Планеті поглинали за рік 35 мільярдів тонн вуглекислого газу і виділяли відповідну кількість кисню в атмосферу. Саме завдяки рослинам забезпечується і підтримується життя на планеті. Тільки рослини, завдяки фотосинтезу, в стані перетворювати сонячну енергію в необхідний для нашого життя кисень, та й синтезувати всі необхідні для нашого життя органічні молекули.

Скептики можуть заперечити: «Світовий океан виділяє більше кисню ніж усі рослини!». Дійсно, до втручання людини Світовий океан справді був тут демпфером, що утилізував близько 40 мільярдів тонн вуглекислого газу, насичував атмосферу киснем більше, ніж рослини, але, на жаль, через інтенсивні агро-технології океан сьогодні не виділяє кисень, а навпаки – поглинає його. Застосування величезної кількості хімічних добрив, які змиваються дощами та потрапляють в річки і океани, викликає інтенсивне зростання водоростей. Бактерії сапрофіти, які утилізують потім ці водорості, беруть з води кисню вдвічі більше, ніж ці водорості виділили за життя. В океані вже з’являються мертві зони, і тому сьогодні через кисневе голодування викидаються на берег кити і дельфіни, надходять повідомлення про масову загибель риби. Подібні мертві зони, найближчими роками будуть і в атмосфері. Чим це для нас небезпечно? Навіть невелике зниження рівня кисню в атмосфері буде різко підвищувати рівень смертності через раптову зупинку серця. Це тому, що потреба серця в кисні в 100 разів вище, ніж скелетних м’язів. Без їжі людина може прожити до 2-х місяців, без води до 2-х тижнів, а без кисню до 2-3-х хвилин. А ми продовжуємо рубати ліси, не замислюючись, що це легені планети, які вже і так знаходяться в критичному стані.

Фактично людство через свою жадібність втратило інстинкт самозбереження, але природа його зберегла, і вона намагається приструнити біологічний вид, що збунтувався – мається на увазі людство. Захищаючись від нас – шкідників, Природа почала процес знищення людства за допомогою вірусів, яких в її коморах неміряно. Детально і переконливо цю небезпеку для нас проаналізував видатний вірусолог сучасності академік В.А. Кордюм у своїй монографії «Еволюція і біосфера».

Те, що Природа добре організована доведено в роботах генія 20-го сторіччя академіка Вернадського В.І., який довів, що всі закони еволюції життя на Планеті закладені в біосфері і формувалися мільйонами років.

Сьогодні людство за короткий період поставило на межу виживання все живе, тому біосфера намагаючись врятувати життя на Планеті, починає знищення шкідливого біологічного виду – людства. Виграти цю війну у людства шансів немає, хіба тільки припинити війну із Природою. Судіть самі, близько 15 років тому були спалахи вірусу пташиного грипу, які через 2-3 роки припинилися. Це Біосфера приступила до формування небезпечного для людства вірусу.

У той час в тих регіонах циркулювало 4 види людських видів грипу, які зустрічаючись в одному організмі з пташиним вірусом, кооперировались з ним, обмінювалися ділянками генома. В результаті, з’явився гібридний вид людського грипу з більш високим рівнем смертності, але цей гібрид є ще зоонозом і мало небезпечний для людей.

Тому Біосфера на зміну йому запустила свинячий вірус грипу, і в результаті нової кооперації пішов формуватися високо летальний вірус, але вже небезпечний для людей. У 1918 році саме кооперація свинячого грипу з людським викликала величезну смертність, більше 50 мільйонів життів за сезон. Остаточний процес формування небезпечного вірусу вже завершується, і зараз все частіше будуть з’являтися спалахи блискавичних, небезпечних для нас вірусів, скоріш за все з геморагічним синдромом, а потім виникне його пандемія, яка забере кілька мільярдів життів.

Ми зупинилися на головних деструктивних механізмах наслідків кліматичних змін, до цього обов’язково потрібно додати величезні викиди метану в атмосферу із зони вічної мерзлоти, що буде призводити до зменшення захисного озонового шару в атмосфері і підвищення рівня парникових газів. Через закислення атмосфери та підвищеного вмісту вуглекислого газу збільшаться кислотні дощі, що викличе ще більше погіршення стану хвойних лісів, і ще більше погіршуватиметься стан атмосфери. Кліматологи праві, точка неповернення пройдена і самостійно рослинність зможе відновитися тільки коли зникне головна деструктивна ланка на Планеті – людина. Подібні прецеденти вже були, в середньовіччі в Європі відбулося відновлення лісів після бубонної чуми, тоді загинула левова частина населення Європи. Швидше за все людство схаменеться, коли пізно буде щось робити.

Для довідки нагадаємо, що атмосфера формувалася на Планеті приблизно 450 мільйонів років і виникла після колонізації рослинами нашої Планети. Тому якщо ми хочемо вижити нам потрібно нарешті згадати, що ми всього лише один з біологічних видів на Планеті, який існувати може лише в умовах, які створюють для нас рослини, регулюючи температуру і підтримуючи стан атмосфери.

Безславний кінець людства рукотворний – створений самими людьми, тому ті, яких не зотліла совість, повинні не на словах, а на ділі об’єднувати зусилля і робити конкретні кроки по захисту життя на Землі. Ми вже багато років ведемо наукові дослідження із створення практичних технологій для відновлення клімату на Планеті природними методами (регуляторами) і запрошуємо всіх небайдужих людей до обговорення цих проблем та практичної співпраці. Якщо буде зацікавленість, ми почнемо публікації практичних рекомендацій і напрацювань, які будуть корисні для вирішення порушених у цій статті проблем.

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ

КОНТАКТИ

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ВІДДІЛ МАРКЕТИНГУ ТА оптових ПРОДАЖІВ
м. Київ, пр-т Правди, 80-А

** від станції метро Оболонь 102 маршруткою або автобусом
** від станції метро Нивки 26 тролейбусом або маршруткою до зупинки "Варшавський мікрорайон".
  • КОНСУЛЬТАЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ ЦЕНТРИ І ПУНКТИ ПРОДАЖУ фітоконцентратів в м.КИЄВІ
    м. Київ, пр-т Правди, 80-А
  • Київстар +38 (096) 695-04-60 (VIBER),
    Vodafone +38 (066) 477-74-36,  +38 (066) 983-12-89 
  • ofis@ekomed.com.ua
© НВО Екомед. Всі статті та будь-який вид інформації, що знаходиться на цьому сайті, крім клипартів, доступних для безкоштовного використання в комерційних проектах, належать НВО Екомед. Використання інформації в комерційних цілях, копіювання та незаконне розповсюдження заборонені. Захист авторського права поширено на всю інформацію, автором якого є безпосередньо НВО Екомед.