<< СПИСОК СТАТТЕЙ

Турбує Ацетон у дітей? Ефективний і безпечний рецепт від Екомеду

Чому у дітей з’являється ацетон?

Існує механізм виникнення блювоти, властивий саме дитячому віку: організм людини отримує енергію головним чином з глюкози. Глюкоза накопичується в організмі, насамперед у печінці, у вигляді глікогену. У дорослих запаси глікогену величезні, у дітей – незначні. При фізичному навантаженні, емоційному стресі, високій температурі тіла, тобто при будь-якому явищі, що вимагає від організму дитини виражених енерговитрат, може виникнути ситуація, коли запаси глікогену закінчаться: глікогену вже немає, а енергія, як і раніше дуже потрібна. Як наслідок – організм починає отримувати енергію із запасів жиру. При цьому інтенсивне розщеплення жиру супроводжується утворенням ацетону, який виводиться з сечею (тобто з’являється ацетон у сечі, який можна визначити за допомогою спеціальних тест-смужок). Якщо при цьому є дефіцит рідини, ацетон накопичується в крові, подразнює слизові оболонки шлунково-кишкового тракту і блювотний центр в головному мозку. Виникає блювота і болі в животі. Описана ситуація навіть отримала спеціальне ім’я – ацетонемічні стан, ну а блювота, що супроводжує цей стан, називається, відповідно, ацетонемічною блювотою.

Виникне у дитини ацетонемічні стан чи ні, визначається індивідуальними особливостями обміну речовин: запасами глікогену, інтенсивністю розпаду жиру, здатністю нирок виводити ацетон. Тому є діти, у яких ацетон не накопичується ніколи, навіть при дуже високій температурі і дуже важкому стані, а є такі, у яких ацетонемічні стан виникає практично при будь-якій хворобі – прямо покарання якесь.

Головне, що треба зрозуміти, ацетон у дітей – це не хвороба. Це особливість обміну речовин, що вимагає розуміння суті того, що з дитиною відбувається і прийняття відповідних заходів профілактики – за будь-якої хвороби, будь-яке підвищення температури, стресі, фізичних навантаженнях – необхідно активно поїти дитину, не обмежувати солодке, давати глюкозу в пігулках і розчинах. А при появі запаху ацетону негайно, поки не з’явилася блювота, давати глюкозу (вона є в пігулках, 40%-а в ампулах, 5% або 10%-а у флаконах – по чайній ложці кожні 5 хвилин, попередньо нагрів до температури тіла), родзинки. Встигнете вчасно дати глюкозу – ацетонемічного блювання не буде.

У дітей деякі з причин появи в сечі кетонових тіл будуть істотно відрізнятися від таких у дорослих. Вони можуть проявлятися в результаті різного роду збоїв в стані здоров’я підшлункової залози, що виникають внаслідок різного роду причин – інфекції, травми, отруєння, запалення і т.д. До віку дванадцяти років підшлункова залоза поступово розвивається і вдосконалюється, вона дозріває і нормалізує свої функції по травленню і по виділенню гормонів. І в цьому віці, при впливі на неї негативних факторів, вона може просто не справлятися з усіма патологічними впливами, які на неї різко навалюються. В результаті придушення функції підшлункової залози відбувається вироблення значно меншої кількості ферментів для травлення, ніж їх необхідно в нормальному режимі роботи. Це призводить до порушень в розщепленні жирів і білків.

Як же надати допомогу при ацетонічному синдромі? Перш за все потрібно компенсувати втрачену з повторною блювотою воду і електроліти. Допомагає використання лужних мінеральних вод. Використання фітоконцентратів знижує рівень ацетону в крові і зменшує наслідки його токсичного впливу на клітини організму. Хорошою підмогою в лікуванні ацетонічного синдрому і зниженого апетиту після нього можуть бути Світанок, Панкрен і Полінорм. Якщо ацетонічний синдром виник на тлі інфекційного захворювання, то необхідно застосовувати засоби Джерело, Джерело І чи Джерело Пі, зробивши клінічний вибір між ними. Наслідком ацетонічного синдрому може бути і вегетосудинна дистонія, яка проходить після вживання Невріну і ЗСП. Для профілактики ацетонічного синдрому хворим на цукровий діабет допоможе вживання Діабетіну і СвітанкуЧасто хворіючим на інфекційні захворювання для профілактики ацетонічного синдрому корисне вживання Джерела І і Бактросану протягом 5-8 тижнів 1 раз на пів року. Якщо до ацетонічного синдрому призводять фізичні перевантаження з профілактичною метою корисне вживання Міотропа протягом 2-3 місяців.

Якщо у вас з’явилися тривожні симптоми, не сидіть склавши руки, саме це не пройде. Ацетон – небезпечна ознака. Не варто його ігнорувати, обов’язково зверніться до лікаря.

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ

КОНТАКТИ

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ВІДДІЛ МАРКЕТИНГУ ТА оптових ПРОДАЖІВ
м. Київ, пр-т Правди, 80-А

** від станції метро Оболонь 102 маршруткою або автобусом
** від станції метро Нивки 26 тролейбусом або маршруткою до зупинки "Варшавський мікрорайон".
  • КОНСУЛЬТАЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ ЦЕНТРИ І ПУНКТИ ПРОДАЖУ фітоконцентратів в м.КИЄВІ
    м. Київ, пр-т Правди, 80-А
  • Київстар +38 (096) 695-04-60 (VIBER),
    Vodafone +38 (066) 477-74-36,  +38 (066) 983-12-89 
  • ofis@ekomed.com.ua
© НВО Екомед. Всі статті та будь-який вид інформації, що знаходиться на цьому сайті, крім клипартів, доступних для безкоштовного використання в комерційних проектах, належать НВО Екомед. Використання інформації в комерційних цілях, копіювання та незаконне розповсюдження заборонені. Захист авторського права поширено на всю інформацію, автором якого є безпосередньо НВО Екомед.