<< СПИСОК СТАТТЕЙ

ПОПЕРЕДНІЙ ЗВІТ клінічного випробування препарату Артросан

Промблема   лікування   артралгій,   радикуліту,   невралгій,   запалень   суглобів, дегенеративно-дистрофічних   змін   в   суглобах   залишається   соціально-медичною актуальною промблемою. Гострі, підгострі, хронічні болі лишають можливості активного життя і праці людей різного віку. Захворювання апарату опори та руху, травми і їх наслідки – є причиною тривалої непрацездатності. Значне місце в больовому синдромі займають захворювання м’язів, з розвитком у них як фіброзних, так і дегенеративно-дистрофічних процесів, наслідком яких стає гіпотрофія, зниження еластичності, сили, витривалості та працездатності. Тому, пошуки та розробки нових ефективних засобів боротьби з больовим синдромом лишаються    не менш актуальним, ніж лікування захворювань.
      Ми на протязі 6 місяців вивчали ефективність препарата Артросана у ортопедо-травматологічній практиці. Нашою метою було встановлення його ефективності при артралгіях, періартритах, артрозах, епікондилітах, при дегенеративно-дистрофічних та запальних захворюваннях суглобів у гострому та хронічному перебізі, у хворих з остеохондрозом, деформуючим спондильозом, спондилоартрозом, хворобі Бехтерева. Крім того, мали мету уточнити показання для його застосування та визначити тривалість курса лікування.
   На даний час під нашим наглядом знаходилося 29 хворих, серед яких 6 з ревматоїдним артритом у П стадії захворювання з активністю процесу 1-2 ст. Троє хворих з періартритом плечового суглоба, двоє з епікондилітом ліктьового суглоба, 11 хворих страждали дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта і 7 деформуючим гонартрозом ІІ – ІІІ ст.
Методика примінення Артросана. Для користування брали розчин Артросану розводили водою 1:3. Після чого область болю змащували розведеним розчином і масуючими рухами втирали його в шкіру. Такі втирання робили тричі на добу у 9 хворих і чотирижди у 20 хворих.
Наслідки спостережень. З 6 хворих з ревматоїдним артритом четверо були після операцій, із них двом хворих була виконана синовектомія і двом
артропластика колінного суглоба. Патологічний процес знаходився у І-ІІ стадії з активністю 0-1.
    Хворі скаржились на болі у суглобах, а після операцій на болі у періартикулярних тканинах і м’язах. Хворим проводили відповідну загальну консервативну терапія, але на час спостереження відміняли всі фізіотерапевтичні методи, блокади, лише користувалися Артросаном. У 2-х хворих, яким оперативне лікування не проводилося після втирання розчину у шкіру ураженого суглоба (колінного) через 15-20 хв. виникало потепління шкіри, зменшувалась гострота больового синдрому на протязі години, амплітуда рухів у суглобі збільшувалась. Через 3-4 години хворі починали відчувати наростання болю і знову виконували втирання розчину Артросана. Біль знову поступово затихала і вони себе почували не такими скованими в рухах, з’явилося полегшення при ході, збільшився шаг і зменшилося кульгання.
     Інтервали зниження болю на протязі недільного лікування тривали в середньому 3-4 години. Зі зниженням загальної активності процесу зростали інтервали зменшення болю до 4-5 годин.
        У післяопераційних хворих препарат використовували після загоєння операційної рани і зняття швів.
У ранньому післяопераційному періоді зменшення больового синдрому відмічали на протязі 2-2,5 годин. Після чого проводили повторне втирання. Через три тижня після операції інтервал зменшення больового синдрому продовжувався до 3-3,5 годин. Все це дало можливість інтенсивно проводити післяопераційну реабілітацію і на 7-10 днів швидше відновити амплітуду рухів у оперованому суглобі. Дещо швидше відновлювалась функція м’язів, особливо чотирьохголового.
        У трьох хворих з післятравматичним періартритом плечового суглоба втирання розчину Артросана тричі на добу на протязі 10 днів призвело до затихання болю, що дозволило відновити амплітуду рухів у суглобі.
    У двох хворих з епікондилітом, після 10 денного курса лікування різними фізіотерапевтичними методами, блокадами, примінення трьохразового втирання розчину Артросан на протязі 7 днів значного позитивного ефекту досягти не вдалося, хоча хворі відмітили дещо зменшення гостроти больового синдрому після втирання на протязі 30 хв..
    Щодо хворих з радікулітами, полірадикулоневритами при дегенеративно-дистрофічних ураженнях хребта, то у всіх хворих після втирання розчину Артросана в зону уражених корінців біль значно зменшувалася через 5-15 хв. Хворі вільно поверталися у ліжку, але симптом Лaceгa лишався позитивним. Загострення больового синдрому виникало внаслідок порушення режиму, а саме, коли хворі після послаблення болю не користуючись ортопедичними корсетами вставали, включалися у домашню роботу, піднімаючи перед собою вагу, або при досить тривалому знаходженні у вимушеному положенні. Частіше рецидиви виникали у хворих з гіпотрофією м’язевого корсету спини та у хворих з круглою спиною, збільшенням поперекового лордозу, тропізмом поперекованих хребців, наявністю перекосу таза. Позитивний ефект виникав при трьох-чотирьох разовому втиранні і обов’язковому додатковому приміненні ортопедичних корсетів, ЛФК з метою відновлення сили, витривалості м’язів спини.
    У 7 хворих з деформуючим гонартрозом ІІ-ІІІ стадії патологічного процесу з періартикулярним больовим синдромом, 3-х – 4-х разове втирання давало дійсне зниження інтенсивності больового синдрому.
      Але у тих хворих, у яких при цьому була нестабільність колінного суглоба, genu varum, valgum після включення в функцію суглоба біль починала з’являтись через 25-30 хв.
Наші перші клінічні спостереження дають підставу стверджувати:
1) препарат Артросан повинен ввійти в арсенал ліків, які дають можливість знизити інтенсивність больового синдрому при захворюваннях апарату опори та руху;
2) у переважній більшості випадків для отримання позитивного лікувального ефекта, доцільно робити 3-4 сеанса на добу його примінення;
3) при наявності порушення фізіологічного стану м’язів (гіпотрофії) необхідно поступово включити у функцію уражений суглоб, хребет з метою відновлення сили, витривалості, працездатності м’язів. Використання препарату Артросан дає можливість полегшити і прискорити відновлення фізіологічної функції м’язів
4) при дегенеративно-дистрофічних ураженнях хребта препарат знижує біль, але під час праці його примінення необхідно поєднувати з носінням ортопедичного корсета до відновлення функції “м’язевого корсета”.
Необхідно подальше вивчення ефективності препарата при різних захворюваннях апарату опори та руху, визначити необхідний курс лікування і його ефективність в поєднанні з різними фізіотерапевтичними методами лікування.
Професор кафедри травматології та ортопедії:   Скряненко Є.Т.
 

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ

КОНТАКТИ

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

ВІДДІЛ МАРКЕТИНГУ ТА оптових ПРОДАЖІВ
м. Київ, пр-т Правди, 80-А

** від станції метро Оболонь 102 маршруткою або автобусом
** від станції метро Нивки 26 тролейбусом або маршруткою до зупинки "Варшавський мікрорайон".
  • КОНСУЛЬТАЦІЙНО-ДІАГНОСТИЧНІ ЦЕНТРИ І ПУНКТИ ПРОДАЖУ фітоконцентратів в м.КИЄВІ
    м. Київ, пр-т Правди, 80-А
  • Київстар +38 (096) 695-04-60 (VIBER),
    Vodafone +38 (066) 477-74-36,  +38 (066) 983-12-89 
  • ofis@ekomed.com.ua
© НВО Екомед. Всі статті та будь-який вид інформації, що знаходиться на цьому сайті, крім клипартів, доступних для безкоштовного використання в комерційних проектах, належать НВО Екомед. Використання інформації в комерційних цілях, копіювання та незаконне розповсюдження заборонені. Захист авторського права поширено на всю інформацію, автором якого є безпосередньо НВО Екомед.